Skip to main content
Avukat, LL.M.

Ezgi Sivrikaya

Avukat, LL.M.

Kadıköy Kenan Evren Anadolu Lisesi’nden mezun olan Ezgi Sivrikaya, lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimini ise İstanbul Bilgi Üniversitesi İnsan Hakları Hukuku Yüksek Lisans Programında tamamlayan Sivrikaya, doktora eğitimine Türk Alman Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Doktora Programında devam etmektedir.

Temelde İnsan Hakları Hukuku kapsamında kadın hakları, çocuk hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği özelinde birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü olarak faaliyet yürüten Sivrikaya, büromuzda Bilişim Hukuku, Ticaret Hukuku ve İş Hukuku başta olmak üzere geniş bir yelpazede müvekkillerine hizmet sunmaktadır.

İstanbul Barosu nezdinde mesleki faaliyetlerine devam eden ve iyi derecede İngilizce dil bilgisine sahip olan Ezgi Sivrikaya’nın 2023 yılı Ocak ayında Yetkin Yayınları tarafından basılmış “Gözetim Toplumu Çağında Çocukların Kişisel Verilerine Mahremiyet Hakkı Kapsamında Karşılaştırmalı Bir Bakış” adlı mesleki yayını bulunmaktadır.

Makaleler